Një 48 vjeçar ka mësuar se gruaja e tij po e tradhton.

Ai këtë e zbuloi pasi punësoi një hetus privat për ta përcjellur atë.

Burri i shokuar nga kjo gjë, vendosi të largohej nga shtëpia dhe të fillonte divorcin.

Mirëpo, më pas u pendua për këtë gjë, pasi beson se nuk do duhej të largohej ai, por gruaja e tij, pasi ajo kishte tradhtuar.

Kësisoj kërkoi këshilla nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Punësova një hetues privat dhe ai e kapi gruan time duke më tradhtuar, kështu që unë u largova nga martesa ime 20-vjeçare dhe shtëpia ime.

Një muaj më vonë, unë jam ende i zemëruar, por mendoj se ajo ishte personi që duhej të largohej.

Gruaja ime është 46 vjeç dhe unë jam 48. Ne nuk kishim marrëdhënie seksuale dhe ajo ishte e hutuar, gjithmonë në telefonin e saj, duke i dërguar mesazhe dikujt.

Por kur arrita të shikoja telefonin e saj, të gjitha mesazhet ishin fshirë – një shenjë treguese nëse ka pasur ndonjëherë një të tillë.

E pyeta nëse gjithçka ishte në rregull mes nesh, dhe ajo u betua se ishte.

Ajo madje bëri një përpjekje të veçantë atë fundjavë – gatoi darkën time të preferuar dhe erdhi tek unë për seks.

Ende i pa bindur, vendosa të punësoja një PI për ta ndjekur kur ajo shkonte në punë.

Brenda një jave, ai kishte bërë foto të saj duke takuar një burrë në një hotel – dhe duke u kontrolluar në të njëjtën dhomë.

Ajo më kishte gënjyer hapur në fytyrë. I zemëruar, u përballa me të dhe thashë se martesa jonë kishte mbaruar.

Në 24 orë gjeta një banesë, i largova të gjitha gjërat e mia dhe kontaktova një avokat për divorcin.

Por tani, kam filluar të ndiej se nuk duhej të kisha shkuar.

Unë jam ana e pafajshme këtu, e ulur vetëm në një banesë të shëmtuar, me mobilje të lira dhe një valixhe me rrobat e mia.

Ajo është mashtruesi që shkatërroi martesën tonë.

Megjithatë, ajo do të jetë në shtëpinë tonë të bukur dhe të ngrohtë me të gjitha gjërat që kemi blerë së bashku gjatë viteve.

Plus, unë jam ende duke paguar gjysmën e hipotekës për shtëpinë dhe do të paguaj derisa të zgjidhet divorci. Duket tmerrësisht e padrejtë.

Dhe e di që jam larg nga i vetmi mashkull me të cilin ka ndodhur kjo.

Pse është gjithmonë njeriu që largohet?

Përgjigja e psikologes: Zemërimi yt është i kuptueshëm dhe duket e padrejtë që ke humbur shtëpinë kur është ajo që ka tradhtuar.

Duket sikur veprove me ngut dhe u largove para se të mund të flasësh ose t’i mendosh gjërat.

Është e qartë se po vuani pas përfundimit tronditës të martesës tuaj të gjatë.

Edhe nëse martesa ka përfunduar, ju do të përfitoni vetëm nga terapia e marrëdhënieve dhe nëse ka ndonjë shans që të pajtoheni – së bashku.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *